Часто для парків та інших штучних ландшафтів створюють систему висвітлення. Вона може бути багатозональною, виконувати не лише утилітарні, а й декоративні функції, важливо правильно визначити тип джерел, їх розміщення. Для виконання такого завдання буде потрібне спеціалізоване садово-паркове освітлення.
Концепція
До цього типу освітлення можуть належати звичайні лампи на стовпах, світлодіодні стрічки та інші прилади. Для підсвічування створення спрямованого освітлення використовуються прожектори LED.
Загалом терміном садово-паркового освітлення називають усі прилади, що формують світловий ансамбль території. Серед основних типів такого обладнання варто виділити:
- Лампи, що дають розсіяне світло для освітлення конкретної ділянки.
- Прожектори та інші освітлювачі, що використовуються у підсвічуванні конкретних природних та арт-об’єктів.
- Стрічки або лампи, що розміщуються на невеликій висоті над землею, що дають орієнтири доріжок та переходів.
- Прилади, що висвітлюють атракціони, павільйони, альтанки.
Всі ці види освітлювачів виробляються як певний асортимент, і в даний час оснащуються світлодіодними елементами. Також можна придбати освітлення для аеродромів, стадіонів, спортивних майданчиків та інших об’єктів.
Встановлення
Процес монтажу вимагає складання плану території, визначення прокладання ліній живлення, яким способом вона буде здійснюватися. Найчастіше вибирається підземний варіант прокладання кабелю.
Сама процедура складається з наступних етапів:
- Складається схема розміщення освітлювальних приладів, ведеться розрахунок їх потужності, підбирається тип та переріз кабелю чи дроту.
- З’ясовуються який тип опор чи платформ буде використовуватись для їх монтажу.
- Проводиться прокладка лінії електроживлення, монтуються стовпи та інші конструкції для монтажу освітлювачів.
- Далі кріпляться самі прилади освітлення, вони приєднуються до електричного кабелю.
- Перевіряється точність з’єднання, правильність підключення всіх освітлювачів.
- Включається пробне освітлення.
При плануванні та встановленні потрібно врахувати варіанти підключення, щоб вихід з ладу одного приладу не вибивав всю систему, краще використовувати паралельний спосіб. На лінію потрібно поставити автомат ПЗВ, що оберігає систему від стрибків напруги, короткого замикання. Для підземної прокладки потрібно використовувати броньований кабель або розміщувати жилу в лотку, трубі.